MEDARBEJDERE

Steen Risom

Steen Risom

Chef / CEO

T +45 5157 5011
E sr@aarhus.dk

Carsten Holst

Carsten Holst

Strategisk rådgiver

T +45 2213 8828
E cholst@aarhus.dk

Mette Elmgaard

Mette Elmgaard

Konsulent

T +45 41856643
E meelke@aarhus.dk

Lene Berstrand

Lene Berstrand

Assistent / Booking / Økonomi

T +45 8940 4873
E lbe@aarhus.dk

Alf Jørgensen

Alf Jørgensen

Teknisk Manager

T +45 2920 9025
E alfjo@aarhus.dk

Lars E. Christensen

Lars E. Christensen

Teknisk servicemedarbejder

T +45 4185 6695
E clae@aarhus.dk

Regitze Mai Møller

Regitze Mai Møller

Projektleder

T +45 6177 5537
remm@aarhus.dk


Interactive Denmark Vest

Ditte Brunø Søndergaard

Ditte Brunø Søndergaard

Projektmedarbejder

T +45 4185 4758
E sdib@aarhus.dk

Kirsten Langgaard (på barsel)

Kirsten Langgaard (på barsel)

Projektleder

T +45 2834 7407
E kirlal@aarhus.dk


Interactive Denmark Vest

Maren Hvide Beim

Maren Hvide Beim

Praktikant

T +45 4185 4697
E mahvb@aarhus.dk

Jon Blandfort

Jon Blandfort

Financial Manager

T +45 8940 4816
jbl@aarhus.dk 

Anette Fisker

Anette Fisker

Økonomimedarbejder

T +45 2920 4239
afi@aarhus.dk 

Maria Garde

Maria Garde

Leder af Ideas Lab

T +45 4265 6673
makran@aarhus.dk


Ideas Lab

Erik Stochholm Bjerre

Erik Stochholm Bjerre

Projektleder

T +45 2323 2707
ersb@aarhus.dk


POV

Hannah Oxenvad Svarrer

Hannah Oxenvad Svarrer

Kommunikationskonsulent

T +45 2860 0727
E hannah@filmbyaarhus.dk

Michala Prang Christensen

Michala Prang Christensen

Studentermedarbejder

T +45 6074 9112
E cmip@aarhus.dk

Eksterne projektledere og konsulenter

Chris Kroer

Chris Kroer

Projekt Manager

T +45 6086 1717
chris@manifestus.dk


this.festival

Jakob Kirstein Høgel

Jakob Kirstein Høgel

Projektleder

T +45 2421 3584
jakob@kirsteinhogel.dk


New Nordic Noir

Rebecca Molders

Rebecca Molders

Koordinator

T +45 5142 2676
rebecca.molders@rksk.dk


Vestkystuniverset og New Nordic Noir

KONTAKT

Filmby Aarhus
Filmbyen 23, 1. sal
8000 Aarhus C

E filmby@aarhus.dk (hovedpostkasse)
H www.filmbyaarhus.dk
T +45 8940 4873

E-faktura
EAN-nr. 5790000421848
Kommunenummer: 751
Filmby Aarhus er en del af Aarhus Kommune og
modtager derfor kun elektroniske fakturaer.